Elyas Aktaş yoldaş ölümsüzdür

heridan haber ve ilgili dökümanlar

Elyas Aktaş yoldaş ölümsüzdür

Mesajgönderen admin » Sal Nis 17, 2012 6:21 pm

Resim

Gazetemiz Amed çalışanı Elyas Aktaş yoldaş, ölümsüzlüğünün 6.yılında ailesi ve yoldaşları tarafından Heridandaki mezarı başında anıldı
Amed (15.04.2012)- 2006yılının Mart ayında katledilen 14 HPG gerillasının cenaze törenlerinde yaşanan olaylarda, devlet güçleri tarafından hedef seçilerek vurulan ve uzun süre verdiği yaşam mücadelesi sonrası 14 Nisan 2006 tarihinde ölümsüzleşen Gazetemizin Amed Muhabiri; Elyas Aktaş ölümsüzlüğünün 6. yıl dönümünde yoldaşları, ailesi ve köylüleri tarafından Amed’in Dicle İlçesi’ndeki Heridan köyünde bulunan mezarı başında alındı.

Mezar anmasında gazetemiz Halkın Günlüğü adına Amed temsilcimiz tarafından yapılan konuşmada “Devletin katliamcı geleneğinden vazgeçmeden, her gün yeni katliamlar gerçekleştirdiğine vurgu yapılarak, “2006 Mart Serhıldanı’nda katleden devlet öncesinde katlettiği gibi sonrasında da katletmeye devam etti. Roboski katliamı devlet katliamlarının bugün yaşanan en son örneğidir. 2006 yılında görevi yaparken vurulan Elyas yoldaş sadece bir muhabir değildi. O halkın acılarının içerisinde süzülerek gelen ve kalbi o isyanarda atan devrimci bir kişilikti. O, safını ezilen Kürt ulusundan, emekçilerden, ezilenden yana koyan bir devrimciydi” sözlerine yer verildi.

Zulmün olduğu yerde isyan etmenin meşru olduğu vurgulanan konuşmada, “Ape Musaların, Hırant Dinklerin, Metin Göktepelerin ve İlyas Aktaşların görevleri ardılları tarafından omuzlanarak bıraktıkları miras daha ileri taşınacaktır. Bizler halkın zulme karşı isyanına sessiz kalamayız kalmayacağız” denilerek mücadele çağrısı yapıldı.

Konuşmanın ardından yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ile İlyas Aktaş yoldaşın mezarı başında yapılan anma sona erdi.

http://www.halkingunlugu.net/
Wêngu Rêngî Hêrîdonî
Kullanıcı avatarı
admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 216
Kayıt: Çrş Oca 28, 2009 11:30 pm
Konum: yönetici

Dön heridan haber ve arşiv

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir