Diyarbakır Bağlar'dan çıkan TEOG birincisi "ESRA ÇUKUR"

heridan haber ve ilgili dökümanlar

Diyarbakır Bağlar'dan çıkan TEOG birincisi "ESRA ÇUKUR"

Mesajgönderen admin » Cum Şub 03, 2017 10:53 am

Resim
Diyarbakır Bağlar'dan çıkan TEOG birincisi "ESRA ÇUKUR"

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yaşayan 8'inci sınıf öğrencisi Esra Çukur, TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak, birincilerden biri oldu.

Diyarbakır Bağlar'da Koşuyolu İlköğretim Okulu öğrencisi Esra Çukur, TEOG sınavında devlet okullarında eğitim gören 4 birinciden biri oldu. Çukur yaşadıklarını "Mahallemizde elektrik kesintileri yaşınıyordu. Bir dönem öğretmenlerimizin büyük kısmı açığa alındı. Buna rağmen çalıştım ve birinci oldum. Özel okullarda okumak istemiyorum, devlet okulunda okumak istiyorum" sözleriyle aktardı.

TEOG sınavlarının sonuçları geçtiğimiz hafta sonu açıklanırken, Diyarbakır'da 12'si özel okul, 4'ü devlet okulu olmak üzere toplam 16 öğrenci sınavda bütün soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi oldu. Birincilerden biri de Diyarbakır Bağlar'da bulunan Koşuyolu Ortaokulunda eğitim gören Esra Çukur oldu. 3 kardeşi bulunan Esra'nın, yaşanan olaylar nedeniyle okulunun bir ara kapalı kalması ve ardından bir çok öğretmeninin açığa alınmasına rağmen büyük bir başarı sağlayarak TEOG'da Türkiye birinciliği alması hem öğretmenlerini hem de ailesini gururlandırdı.

'ÖĞRETMENLERİMİZ AÇIĞA ALINDI'

Evinin bulunduğu ilçede sık sık yaşanan elektrik kesintilerin nedeniyle mum ışığında çalışmak zorunda kalan Esra Çukur, TEOG sınavı yaklaştığında çalışma temposunu arttırdığını söyledi. Genelde evde çalıştığını aktaran Çukur "Mahallemizde sık sık elektrikler kesiliyordu. Mum ışığında bile ders çalışıp başardım. Bir dönem öğretmenlerimizin büyük kısmı açığa alındı. Hedefim Galatasaray Lisesi'ne gitmek. Oraya gittiğimde çok iyi bir eğitim alacağıma inanıyorum. Özel okullarda okumak istemiyorum, devlet okulunda okumak istiyorum." dedi. (DHA)
Wêngu Rêngî Hêrîdonî
Kullanıcı avatarı
admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 211
Kayıt: Çrş Oca 28, 2009 11:30 pm
Konum: yönetici

Dön heridan haber ve arşiv

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron