Faşizmin diger adı Akit gazetesi Heridanda

sitemiz yazarları

Faşizmin diger adı Akit gazetesi Heridanda

Mesajgönderen azad_26 » Cum Ara 04, 2009 9:39 pm

Resim

Yazımızın başlığında dedigimiz gibi T.C. faşizİmi,pantürkizmi bölgemizde cirit atıyor, bu münafıklar(münafık=Amed'de şeriatçı Ankarada kemalist sistemin yardakçısı) yüce dinimizi İslam'ı kullanarak inancından şüphe etmediğimiz halkımızın inancını sömürmeye, bu inançlı insanları faşizmin kıskacına almaya, kısacası inançlı halkımızı kendi özünden uzaklaştırmaya devam ediyorlar.

03.12.2009 tarihli faşizmin karanlık yüzü olan akit gazetesini bir arkadaşım uzattı, "köylülerinizin gazetede demeçleri vardır"dedi aldım gazeteyi 2.sayfasında Heridan'ın Cilbeni Mezrasından ve Pirajman'dan köylülerimizin Şeyh Said'in şahsında Kürdistan ile ilgili yorumlarını gördüm, belliki bu köylülerimiz şeyh said efendi ve kürdistanın tarihi hakkında az bilgiye sahiptirler, veya onların gazeteciye anlattıkları doğrular saptırılarak yayınlanmış.

Gazetede çıkan haber yorum; yani köylülerimize ait olduğu ileri sürülen fikirler şeyh said isyanı, kürt ve kürdistan ile hiç alakası olmadığı, ayaklanmanın salt şeriat için oluşu ileri sürülmüş.

şimdi bizim ricamız ilgili kişilerin gazeteye verdikleri demeçlerini inceleyip, eger yorumları saptırılarak yayınlanmış ise ne ala, zaten T.C. nin tüm medyası (görsel veya yazılı)faşizme hizmet eden asparagas (yalan dolan) haber yada yorum yapmada dünyada birinci bu anlamda birinciliğini kimseye kaptırmıyor.

Yok yazılanlar doğrudur diyor iseniz bizim önerimiz Kürt Halkının büyük Önderlerinden, Şeyh Said'in şahsında Kürdistanı iyi okumanızdır.

T.C.nin kuruluşundan sonra kürdistanda onlarca ayaklanma olmuş, bu isyanlar hunharca bastırılmış, onbinlerce insanımız katledilmiş, yine çocuklarımız kadınlarımız hunharca katledilmiş, binlerce köyümüz yerle bir edilmiş, milyonlarca insanımız yerinden yurdundan edilmiş sefalete açlığa sürülmüş, en kötüsü inkar edilmiş yok sayılmış kısaca

T.C. bir halkın soykırımına neden olmuştur.

Şeyh Said bu inkar ve imhaya kendi döneminde şahit olmuştu zaten.

Şimdi burada ilgili kişilerin gazetede çıkan yorumlarının doğruluğuna kanaat getirerek, bir kaç sorumuz olacak:

1- türkler 1071 yılında Malazgirt Savaşı sonrası kürdistana geldi, Şeyh Said'in ataları ise,Türkler daha bu topraklara gelmezden yüzyıllar öncesinden zaten buralarda yaşıyorlardı, bu insanlar hangi milletten idi! dilleri,ırkları,kültürleri neydi ve günümüz T.C.sinde ise kendilerini nasıl ifade edebiliyorlar!!

2-Kemalist sistem T,C.yi kurduğunda, Kürt önderlerine (bu önderlerlere Şeyh Said'de dahildir.)verdiği sözler neydi!

3-Birinci Dünya Savaşı’nda Kürt önderleriyle yapılan anlaşmalar, M.Kemal tarafından 1924 Anayasası ile inkâr edildimi edilmedimi!!

4-şeyh said isyanı salt şeriat'ın kaldırılmasına karşı bir tepkimi yoksa bir bütün olarak hem şeriat'ın devamı hemde kürt halkının haklarının kabulu içinmidir!!

5-Merkezi hükümet tarafından, “Biz t.c.ile bir anlaşma yapmıştık. t.c.nin ise inkar, aldatma ve hileleri nedeniyle halkımız ayaklanmıştır”sözü şeyh saide aitmidir degilmidir!!

6-Şeyh Said'e dönemin savcılarından bir soru sorulmuş "suçun nedir ne ile suçlanıyorsun biliyormusun" diye sorulduğunda, Şeyh Said ise "benim suçum bir değil ikidir birinci suçum Kürt olmamdır ikinci suçum ise Müslüman olmamdır" diye cevap veriyor.bunu biliyormuydunuz

7-muhammed akar: şeyh said'in turunlarından Akp Diyarbakır merkez ilçe yöneticisi: Aynen şunu söylemiştir "Şeyh Sait olayı tam itibarıyla bir Kürt-İslam olayıydı." bu şahısın fikirlerine katılıyormusunuz!!

8-"Kemalist sistem Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunda, Kürtlere verdiği sözleri tutmamıştır." bu söz şeyh said'in yigeni abdulmelik fırat'a aittir, katılıyormusunuz!!

Kısacası Şeyh Said'i kürt sorunundan ayırmak yanlız Şeriat davası ile sınırlı tutmak yanlıştır Şeyh Said ve dava arkadaşlarına haksızlıktır aynı zamanda bu tür düşünceler inkar ve imha politikalarına hizmet etmiş olur...

Son olarak kürt halk önderlerinden şeyh said hakkında kısada olsa(şeyh said kronolojisi) sitemizde yayınlanmıştır okumanızı tavsiye ederiz.
azad_26
 
Mesajlar: 128
Kayıt: Cmt Şub 07, 2009 10:11 am

Dön yazarlar bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron