İnsanlığın Utanç Tablosu(sn.başbakan bu tabloyada ağlarmı!!

sitemiz yazarları

İnsanlığın Utanç Tablosu(sn.başbakan bu tabloyada ağlarmı!!

Mesajgönderen azad_26 » Cmt Tem 24, 2010 5:35 pm

Resim


İnsan Hakları Derneğin'den ve Özgür Gündem'den derlenen bilgilerde,polis ve asker tarafından öldürülen Kürt çocuklarının listesi aşağıda verilmiştir.

Not:: Bu liste 0-18 yaş gurubundaki çocuklara aittir.

İNSANLIĞIN UTANÇ TABLOSU:

1989 (Toplam: 2 çocuk)

19 Temmuz: Mahmut Yaşar (10), Şırnak

20 Eylül: Fahrettin Ertaş (10), Şırnak



1990 (Toplam: 21 çocuk)


20 Mart: Abidin Tuncer (10), Cizre

1 Nisan: Berivan Kara (1), Uludere

1 Nisan: Behecan Kara (9), Uludere

31 Mayıs: Canan Özen (8), Derik

10 Haziran: Rahime Kayran (10), Basa


10 Haziran: Meryem Kayran (10), Basa

10 Haziran: Taibet Öner (3), Basa

10 Haziran: Vasfiye Öner (10), Basa

10 Haziran: Sait Kahraman (4). Basa

10 Haziran: Hayrettin Öner (5), Basa


10 Haziran: Fatma Kayran (15), Basa

10 Haziran: Mehmet Kayran (5), Basa

10 Haziran: Hüseyin Kayran (3), Basa

10 Haziran: Haniye Özdemir (10,) Basa

10 Haziran: Takviye Öner (15), Basa


10 Haziran: Ömer Bestaş (16), Basa

14 Haziran: Cevdet Güler (14), Hakkâri

14 Haziran: Fehime Güler (9), Hakkâri

6 Ağustos: Faruk Aktuğ (13), Silopi

30 Ekim: Ş. Pınar (11)

12 Aralık: Hadi Dalan (11), Lice



1991 (Toplam: 12 çocuk)


28 Şubat: Salih Talayhan (17), Şırnak

4 Mayıs: Murat Ardıç (13), Bingöl

8 Haziran: Emine Latifeci (11), Hazro

25 Haziran: Rinde Latifeci (13), Hazro

10 Temmuz: Behzat Özkan (14), Diyarbakır

3 Ağustos: Hediye Dilçe (18), Cizre

12 Ağustos: Ferzan Ceylan (12), Dargeçit

12 Ağustos: Abdullah Ceylan (12), Dargeçit

6 Eylül: Ömür Eriş (11), Kurtalan

20 Ekim: Nezahat Kızıl (6), Siirt

20 Kasım: İsmet Mirzaoğlu (15), Ahlât

24 Aralık: Veysi Aktaş (13), Lice


1992 (Toplam: 115 çocuk öldürüldü)


6 Ocak: Emine Turan, Nusaybin

14 Şubat: Seyfettin Kapkaçin (18), Mardin

14 Şubat: Abdülselam Özbey (15), Mardin

15 Mart: Mehmet Evren (12), Cizre

18 Mart: Vesile Say (9), Dargeçit

18 Mart: Bedia Say (15), Dargeçit

18 Mart: Yasin Say (17), Dargeçit

18 Mart: Sami Say (10), Dargeçit

19 Mart: Hıdır Acet, Nusaybin

21 Mart: Muhrise Altay (18), Cizre

21 Mart: Hüseyin Altan (14), Cizre

21 Mart: İsmet Arvas (16), Van

21 Mart: Çetin Bayram (16), Van

21 Mart: Davut Soyvural (15), Gercüş

21 Mart: Mehmet Emin Acar (10), Şırnak

21 Mart: Nebat Kakuç (17), Şırnak

21 Mart: Bülent Zeyrek (16), Şırnak

21 Mart: Emin Tetik (15), Şırnak

21 Mart: Mehdi Günen (9), Şırnak

21 Mart: Halil Bebek (2), Nusaybin

21 Mart: Ahmet Kaya (1), Nusaybin

21 Mart: Fatma Kaçmaz (4), Yüksekova

22 Mart: Hatice Acar (5), Şırnak

22 Mart: Kadriye Kakın (17), Şırnak

22 Mart: Mehmet Nezir (13), Şırnak

24 Mart: Medeni Aydın (18), Batman

24 Mart: Bahri Çınar (12), Ömerli

25 Mart: Nihat Celasun (14), Cizre

25 Mart: Fatma Kaçmaz (14), Yüksekova

25 Mart: Medeni Tunç (14), Siirt

25 Mart: Medine Sevgi (18), Siirt

27 Mart: Süleyman Ayal (14), Urfa

29 Mart: Bişeng Anık (16), Şırnak

29 Mart: Mehmet Ekinci (7), Mazıdağı

29 Mart: Şeyhmus Aktürk (16), Dargeçit

11 Nisan: Yasin Çetin (16), Mevzitepe

11 Nisan: Hasan Ayar (11), Mevzitepe

17 Nisan: Cazım Kortak (17), Savur

17 Nisan: Mustafa Ok (18), Savur

18 Nisan: Metin Kıratlı (10), Yüksekova

21 Nisan: Yusuf Bodur (1), Midyat

21 Nisan: Abdurrahman Yeşilmen (12), Midyat

21 Nisan: Hamza Bulut (8), Midyat

22 Nisan: Ayşe Balım (18), Silopi

4 Mayıs: Bişar Bilen (10), Uludere

4 Mayıs: Hanım Tunç (12), Uludere

9 Mayıs: Sıraç Nergis (17), Nusaybin

9 Mayıs: Selim Ata (17), Nusaybin

9 Mayıs: Sait Sağlam (17), Nusaybin

3 Haziran: Mehmet Naif Çevik (9), Nusaybin

10 Haziran: Kemal Şili (18), Tatvan

10 Haziran: Mahmut Güreş (12), Tatvan

12 Haziran: Emir Eyvani (7), Muş

22 Haziran: Gülbahar Tunç (8), Gercüş

22 Haziran: Behçet Tunç (17), Gercüş

22 Haziran: Abdurrahman Gök (14), Gercüş

22 Haziran: Şükrü Gök (10), Gercüş

22 Haziran: Sultan Gök (12), Gercüş

22 Haziran: Emrullah Gök (4), Gercüş

22 Haziran: Haşim Gök (3), Gercüş

22 Haziran: Yeni doğmuş bir bebek, Gercüş

26 Haziran: Medine Kartal (18), İdil

27 Haziran: Yılmaz Tatar (12), Şırnak

Haziran: Abdülcelil Toy (14), Siirt

Haziran: Sadık Turlu (15), Siirt

11 Temmuz: Gülistan Evin (6), Şemdinli

11 Temmuz: Rehan Evin (8), Şemdinli

22 Temmuz: Abdurrahman Akbalık (17), Nusaybin

25 Temmuz: Kadir Balık (13), Dicle

28 Temmuz: Nurcan Özatak (2), Hakkâri

Temmuz: Zuhal Avcı (9), Kulp

Temmuz: Çiğdem Esmer (10), Kulp

6 Ağustos: Hüseyin Bayılmaz (10), Nusaybin

10 Ağustos: Mehmet Erbek (12), Mardin

22 Ağustos: Zeliha Nasanlı (10), Siverek

23 Ağustos: Murat Dağkeser (10), Siverek

23 Ağustos: Orhan Dağkeser (4), Siverek

23–24 Ağustos: İbrahim Artunç (7), Şırnak

23–24 Ağustos: Remziye Artunç (10), Şırnak

23–24 Ağustos: Güler Sökmen (3), Şırnak

23–24 Ağustos: Veysi Sökmen (6), Şırnak

23–24 Ağustos: Sema Sökmen (9), Şırnak

23–24 Ağustos: Gülüm Güngen (6), Şırnak

23–24 Ağustos: Medine Güngen (14),Şırnak

5 Eylül: Fuat Keskin (14), Doğubeyazıt

7 Eylül: Mesut Dündar (15), Cizre

10 Eylül: Cumali Çetrez (9), Hamur

10 Eylül: Şefika Çetrez (7), Hamur

18 Eylül: Ahmet Alan (10), Solhan

1 Ekim: Hüseyin Esrai (16), Kars

3 Ekim: Aziz Bal (17), Dargeçit

20 Ekim: Sinan Demirtaş (18), Nusaybin

24 Ekim: Zeyni Dağ (17), Nusaybin

1 Kasım: Devrim Eleftoz (1), Silvan

5 Kasım: Şurzan Demirkapı (16), Kovancılar

6 Kasım: Milet Samur (14), Şemdinli

6 Kasım: İkmal Samur (18), Şemdinli

6 Kasım: Gülsüme Samur (4), Şemdinli

6 Kasım: Reber Samur (1), Şemdinli

7 Kasım: Şivan Çığırga (3), Cizre

7 Kasım: Nadire Çığırga (10), Cizre

7 Kasım: Sinem Çığırga (13), Cizre

7 Kasım: Fatma Çığırga (9), Cizre

7 Kasım: Bahar Çığırga (7), Cizre

22 Kasım: Coşkun Benzer (12), Kilis

22 Kasım: Fırat Geçmez (18), Silvan

3 Aralık: Mehmet İşler (18), Midyat

6 Aralık: Melek Bora (10), Dargeçit

16 Aralık: Garibe Karasakal (18), Nusaybin

17 Aralık: Veysi Başar (8), Diyarbakır

17 Aralık: Fatma Can (17), Diyarbakır

24 Aralık: Nafi Kalemli (14), Viranşehir

Aralık: Hüseyin Ensari (16), Kars

Aralık: Mehmet Yusufi (15), Başkale

Aralık: Kasım Oval (14), Yüksekova


1993 (Toplam: 66 çocuk)


11 Ocak: Gülistan İşiyok (12), Kulp

12 Ocak: Nezir Ergün (8), Cizre

12 Ocak: Hacer Ergün (6), Cizre

12 Ocak: Hıdır Ergün (17), Cizre

31 Ocak: Naze Ekici (12), Şırnak

31 Ocak: Şemsi Ekici (4), Şırnak

31 Ocak: Hamza Ekici (6), Şırnak

17 Şubat: Esra Saçaklı (8), Silvan

20 Şubat: Abide Ekin (3), Basa

7 Mayıs: Gürgiz Bayındır (5), İdil

23 Mayıs: Naim Aslan, Yüksekova

25 Mayıs: Semra Bayram, Silvan

18 Haziran: İrfan Fidan (17), Savur

7 Temmuz: Mahmut Aydemir, Silopi

7 Temmuz: Fadile Aydemir (6), Silopi

7 Temmuz: Ayşe Yıldız, Silopi

11 Temmuz: Dinçer Levent (16), Hamur

11 Temmuz: Feride Levent (15), Hamur

13 Temmuz: Canan Çiftçi, Diyadin

13 Temmuz: Dilşah Çiftçi, Diyadin

13 Temmuz: Ender Çiftçi, Diyadin

13 Temmuz: Ruken Çiftçi (6), Diyadin

20 Temmuz: Azad Sabırlı (7), Bahçesaray

20 Temmuz: Yunus Sabırlı (2), Bahçesaray

20 Temmuz: Bahar Turan (3), Bahçesaray

20 Temmuz: Sevil Ağaç (7), Bahçesaray

20 Temmuz: Suzan Turan (10), Bahçesaray

20 Temmuz: Yıldız Güzel (13), Bahçesaray

20 Temmuz: Nezahat Elmalı (12), Bahçesaray

20 Temmuz: Eylem Elmalı (4), Bahçesaray

20 Temmuz: Azime Elmalı (14), Bahçesaray

20 Temmuz: Muhammet Yaşar (8), Bahçesaray

20 Temmuz: Hanım Yaşar (4), Bahçesaray

20 Temmuz: Hürriyet Sevgili (12), Bahçesaray

24 Temmuz: C. M. (12), Silvan

30 Temmuz: Elif Rani (7), Pazarcık

30 Temmuz: Gözde Rani (4), Pazarcık

14 Ağustos: Zeynep Çağdavul (18), Digor

14 Ağustos: Selvi Çağdavul (16), Digor

14 Ağustos: Gülistan Çağdavul (18), Digor

14 Ağustos: Yeter Keremciler (14), Digor

14 Ağustos: Zarife Boylu (16), Digor

14 Ağustos: Necla Geçener (14), Digor

Ağustos: Seyhan Doğan (12), Dargeçit

Ağustos: Abdurrahman Coşkun (18), Dargeçit

Ağustos: M. Emin Aslan (18), Dargeçit

11 Eylül: Seyithan Balçık, Cizre

11 Eylül: Mesut Balçık, Cizre

13 Eylül: Yusuf Bozkurt (14), Şırnak

13 Eylül: Halit Akıl (12), Şırnak

21 Eylül: Ahmet Arcagök (11), Diyarbakır

28 Eylül: İdris Ülüş (12), Yüksekova

30 Eylül: Sercan Ülüş (7), Yüksekova

2 Ekim: Şakir Öğüt (7) Altınova/Muş

2 Ekim: Cihan Öğüt (4) Altınova/Muş

2 Ekim: M. Şirin Öğüt (1) Altınova/Muş

2 Ekim: Aycan Öğüt (6) Altınova/Muş

2 Ekim: Çınar Öğüt (3) Altınova/Muş

9 Ekim: Zana Zoğurlu (16), Lice

9 Ekim: Lokman Zoğurlu (17), Lice

10 Ekim: Yalçın Yaşa (13) Diyarbakır

22 Ekim: Dilbirin Canpolat (3,5), Lice

22 Ekim: Suna Canpolat (2), Lice

22 Ekim: Hüseyin Canpolat (15),Lice

17 Aralık: Halil Leco (13), Ovacık

Aralık: Mahmut Erol (15), Dargeçit


1994 (Toplam: 84 çocuk)


3 Ocak: B. A. (12), Hani

5 Ocak: Keko Gül (12), Adana

6 Ocak: Ali Katmış (1), Cizre

7 Ocak: A. Halim Rüzgâr (12), Batman

10 Ocak: Muhammet Bilgiç (5), Cizre

10 Ocak: Ahmet Bilgiç (6), Cizre

14 Ocak: Azad Önen (16), Diyarbakır

18 Ocak: Süleyman Gün (15), Diyarbakır

25 Ocak: Ahmet Efe (8), Diyarbakır

13 Şubat: İbrahim Şeflik (5), Silopi

16 Şubat: Hakan Yalçın (14), Diyarbakır

23 Şubat: Bilavşan Asper (17), Tatvan

26 Şubat: Sevgi Asma (7), Kurtalan

26 Şubat: Sohbet Öngün (3), Sason

26 Şubat: Hanifi Yıldız (13), Sason

26 Şubat: Hüseyin Tekin (16), Sason

1 Mart: R. A. (3), Kızıltepe

19 Mart: Ferman Cingöz (16), Lice

27 Mart: Mirza Yıldırım (3), Şırnak

27 Mart: Mehmet Yıldırım (15), Şırnak

27 Mart: Abdülkerim Yıldırım (2), Şırnak

27 Mart: İrfan Yıldırım (5), Şırnak

27 Mart: Xunaf Yıldırım (3), Şırnak

27 Mart: Çiçek Benzer (2), Şırnak

27 Mart: Ali Benzer (7), Şırnak

27 Mart: Ayşe Benzer (1), Şırnak

27 Mart: Ömer Benzer (12), Şırnak

27 Mart: Abdurrahman Benzer (4), Şırnak

10 Nisan: İlhami Menteş (12), Lice

10 Nisan: Raif Menteş (13), Lice

27 Nisan: Keziban Kalkan (15), Genç

28 Mayıs: Tuncer Güler (11), Ağrı

30 Mayıs: Şerif Ekin (13), Basa

2 Haziran: Ahmet Kaya (13), Yüksekova

2 Haziran: Hasan Demir (14), Yüksekova

5 Haziran: Didar Elmas (7), Ovacık

8 Haziran: Barzan…. (2), Silvan

25 Haziran: Hüsnü Turan (10), Nusaybin

25 Haziran: Eylem Tur (13), Nusaybin

25 Haziran: Süleyman Erik (9), Nusaybin

25 Haziran: Emrullah Zeybek (10), Bitlis

25 Haziran: Hikmet Argün (13), Bitlis

27 Haziran: Xanime Sincar (17), Ömerli

28 Haziran: Hayri Yüksel (15), Ömerli

4 Temmuz: Atilla Kılıç (14), Kozluk

8 Temmuz: Nurullah Solhan (16), Kızıltepe

8 Temmuz: Emrullah Solhan (14), Kızıltepe

8 Temmuz: Selma Solhan (7), Kızıltepe

11 Temmuz: A. Menaf Tunç (14), Siirt

16 Temmuz: Kenan Dartan (12), Kozluk

31 Temmuz: Gültekin Acet (10), Bismil

5 Ağustos: Abdullah Kamçı (16), Yüksekova

8 Ağustos: Sedat Barış (18), Batman

12 Ağustos: Netice Coşkun (14), Kulp

12 Ağustos: Mümine Zümrüt (18), Kulp

15 Ağustos: Çelebi Özgüç (15), Savur

15 Ağustos: İshak Özgüç (13), Savur

22 Ağustos: Savaş Ateş (11), Dicle

22 Ağustos: Halit Güneş (13), Dicle

22 Ağustos: Bayram Güneş (13), Dicle

22 Ağustos: Vedat Balta (12), Dicle

22 Ağustos: İbrahim Balta (13), Dicle

22 Ağustos: İsa Can (15), Dicle

1 Eylül: Nurettin Doruk (18), Diyarbakır

13 Eylül: Sadettin Doğan (10), Lice

15 Eylül: Sedat Öner (7), Eruh

15 Eylül: Mehmet Sercan (9), Eruh

15 Eylül: Cemşit Adıgüzel (13), Eruh

20 Eylül: Şükran Yıldız (11), Çukurca

25 Eylül: Dilek Serin (3), Dersim

25 Eylül: Yeter Işık (16), Dersim

25 Eylül: Elif Işık (18), Dersim

25 Eylül: Recep Tartar (8), Genç

25 Eylül: Kürdiye Savaş (8), Genç

25 Eylül: Emrah Tartar (8), Genç

25 Eylül: Faruk Savaş (11), Genç

2 Ekim: Filiz Kayış, Ceylanpınar

3 Ekim: İlyas Yiğit (6), Çat

3 Ekim: Adil Boztaş (10), Kağızman

9 Ekim: Nurşan Bulut (13), Palu

10 Ekim: Mehmet Üste (12), Pazarcık

31 Ekim: Hamdi Dündar (18), Yüksekova

31 Ekim: Fikri Yılmaz (15), Yüksekova

18 Kasım: Cüneyt Tarhan (11), Tatvan

1 Aralık: Yunus Turgut (13), Silopi

Aralık: Hasip Kaya (9), Doğubayazıt

Aralık: Yılmaz Kaya (10), Doğubayazıt


1995 (Toplam: 7 çocuk)


Nisan: Erol Öztunç (2), Uludere

17 Mayıs: Ahmet Bulut (10), Ömerli

17 Mayıs: Rahim Kumru (10), Ömerli

25 Mayıs: Dinar Aras (12), Iğdır 1995

25 Mayıs: Cüneyt Aras (6), Iğdır

25 Mayıs: Ergün Aras (3), Iğdır

25 Mayıs: Ferdi Aras (2), Iğdır

1996 (Toplam: 6 çocuk)

2 Mayıs: Hazal Sevim (17), Baykan

8 Ağustos: Dilan Bayram (2), Adana

8 Ağustos: Berivan Bayram (4), Adana

13 Kasım: Hatice Bozaslan (17), Derik

2 Aralık: Oktan Çaçan (14), Diyarbakır

11 Aralık: Mehmet Banan (15), Midyat

1997 (Toplum: 7 çocuk)

6 Mart: Musa Adsız (12), Akçakale

23 Nisan: M. Şerif Öztürk (11), Kızıltepe

25 Nisan: Muhammet Kulçur (12), Dumlu/ Erzurum

25 Nisan: Gökhan Kulçur (10), Dumlu/ Erzurum

8 Mayıs: Fedai Öğürce (4), Pasinler

10 Kasım: M. Özdemir (17), Ceylanpınar

11 Kasım: Bilal Alanca (5), Nusaybin

1998 (Toplam: 8 çocuk)

Ocak: Fatih Kaya (18), Batman

15 Mart: Engin Ceylan (14), Lice

1999 (Toplam: 12 çocuk)

14 Mart: Tugay Ergin (10), Hani

26 Mart: Abdurrahman Gezer (18), Osmaniye

17 Nisan: Yılmaz Elüstü (17), Genç

15 Mayıs: Kenan Oğuz, Erzurum

15 Mayıs: Deniz Oğuz, Erzurum

15 Mayıs: Cansu Oğuz, Erzurum

20 Haziran: Mehmet Algan (11), İdil

1 Ağustos: Fırat Çiçek (9), Elazığ

1 Ağustos: Onur Şahin (11), Elazığ

1 Ağustos: Sedat Karakoç (14), Elazığ,

17 Ağustos: Şaban Çadıroğlu (15), Van

25 Eylül: İnan Cila (11), Ovacık

2000 (Toplam: 3 çocuk)

Serdar Günerci (17), Diyarbakır

Welat Şedal (10), Yüksekova

İsmail Şedal (8), Yüksekova

2004 (Toplam: 1 çocuk)

21 Kasım: Uğur Kaymaz (12), Mardin

2006 (Toplam: 8 çocuk)

"kadında olsa çocukta olsa kim olursa olsun güvenlik güçleri gereken neyse onu yapacaktır"T.c. Başbakanı R.T.Erdoğan

29 Mart: Abdullah Duran (9), Diyarbakır

30 Mart: Enes Ata (8), Diyarbakır

30 Mart: İsmail Erkek (8), Diyarbakır

Mart: Fatih Tekin (3), Batman

Mart: Ahmet Araç (17), Mardin

15 Şubat: Yahya Menekşe (12), Şırnak

3 Nisan: Mahsum Mızrak (17), Diyarbakır

3 Nisan: Emrah Fidan (17), Diyarbakır

5 Eylül: Mizgin Özbek (10), Batman

2009 Toplam 2 çocuk

23 Nisan: Abdülsamet Erip (14), Hakkâri

28 Eylül:Ceylan Önkol(12)Lice

2010(Şimdilik 10 çocuk)

2.Nisan:Mehmet Nuri Türk(14)Van-Çaldıran ilçesi Hangedik Köyü

23.Nisan:İzzettin Boz(14)Mardin-Yeşilli ilçesi

25.Mayıs:Oğuzhan Akyükrek(13)Hakari

22.Haziran:Birem Basan(14)Şırnak

21 Temmuz:Canan Saldık(16)Van

17.Eylül:Enver Turan(15)Hakari

29.Eylül:İsa İbrahimzade(14)Doğu Kürdistan'lı T.c. Ordusu tarafından açılan ateş sonucu öldürüldü.Doğu Kürdistan Urmiye kenti Siro kasabasına bağlı Fireziyan Köyü nüfusuna kayıtlı İbrahimzade’nin Türkiye sınırları içerisinde asfaltlı yolda öldürüldüğü öğrenildi.

6.Ekim:Ahmet İmre(12)Şırnak

10.Ekim:Umut Furkan Akçil(7)Şırnak

11.Kasım:Rojivan İdem(6)Cizre ile İdil arasında yer alan Aslantepe Köyü.
azad_26
 
Mesajlar: 134
Kayıt: Cmt Şub 07, 2009 10:11 am

Dön yazarlar bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir