Mongaya Çar

hikaye bölümü

Mongaya Çar

Mesajgönderen azad_26 » Cmt Mar 06, 2010 9:29 pm

Resim

yew roj eskeri tırko erzenu dewdey heridoni ser kuçedi gozirdı'ra qayme kuni hıma bondi verinra pers keni voni key mehmedi henifi komu!! laji mehmedi henifi Hese'zi xeberey yey cay çiyra çinya hıma lez cewabi yin donu vonu "bo ınu ezzi laji mehmedi henifiyu."

Qomtan; sereyxu acir qayme tişonenu nekonixu sexeynenu vonu "ma mongaya şıma çar geyreni mongaya çar edi şimaya lez yay veci teber ma yay tepşeni beni mehkıma"?

Hese vonu "eya mongaya çar edimaya labli mongayma sekerdu qey sebu mongaya çar çı süc kerdukı şıma yay tepişeni beni."!

Qomutan vonu "ma zoni mongay şıma şiya ku şiya gem şiya gurse şiya PKK'liyu het."

Hese vonu "qomtan ına mongaya şona yabu çerena"!!

Qomtan vonu "ez tura vonu monga beya wıta, mongay şıma şiya gorse ma lewey piyronira pey dırbüno seyr kerdu, mongay şıma şiya PKK' liyonri yardım kerdu"!!

Hese vonu "qomtan monga inkey ha yabunda çerena de vındi wa bira tera persi hele PKK'liyonri yardım kerdu nikerdu"?

Beyntardı cay çen seeti nişoni mongaya çar yena keye.

Qomtan hıma lez emır donu eskeru vonu "mongaya çar tepişi"

Tepişeni beni erzeni pey beri çend roji vireni mongaya çerı veceni mehkıma...

Hakımi tırko mongaya çarıra persenu vonu "raşt vacı mongaya çar, tı şıya gursedı PKK'liyo het tu yiniri yardım kerdu tu şıtixu dawu bıder raştaya.."

Hese hıma lez cadixura wardonu vonu,

"Hakım beg ına mongaya şona yabu xuri çerena cay çewiri yardım nikerdu belkizi şiya PKK'liyu het çeraya labli cay çewri yardım nikerdu..

Hakım; Hesenira vonu "tı vengixu mekkı roşı cadixudı ez tu mehkımara erzenu teber haaa.."

Hakım; qerarixu donu vonu "bünusı, mongaya çarı PKK'liyori yardım kerdu, guney yayzi dı serri cezayey hepsiya beri berzi pey beri.

Hese vonu "heyru qırbu hakım beg ına heywuna bizara bizon şıma seni erzeni pey beri, bari herındey yaydı mı berzi hepıs"

Hese vatışi xu çend vonuse cay vatey yey pere nikenu.

Mongaya çer erzeni pey beri.

Yew zemo virenu Hese Lewedi Gomura toy vaşi nefl,palax,sirkuttık ew şekerek timona çiynenu vonu "ez helehey şiru hetey Mongaya çarıra."

Rayıri biyroni xu çıma kenu ray monenu şonu piyro şonu hepsi piyroni mongaya çarı het ewninu monga kateyyay omarini hendıkı zeif biya vaşukı deri berdıbı xudır donu bıder ew rayiri heridoni ginu şonu peyser.

Cay zemonina monenu xeber ginukı mongaya çar pey peridı hepsıdı merda.

Hese hirs benu wardonu şunu piyro berdi hepsi verdı eylem kenu vonu şıma mongaya çar kişta ez deawaciyu ez ına deawayxu benu AİHM.

Qomtan yenu heseni het vonu tı nişini ına deawayxu beri AİHM.

Hese vonu qey çiri ez nişinu ez şinu ez gereka deawayxu beru AİHM.

Qomtan; Hesen'ra vonu "zaf derg mekı wardı şu keydixu ti nişirise ez tu erzenu pey beri ez vonu ıneyzi PKK'liyonri yardım kerdu."

Hese ewninu aqibeti mongaya çarıra ew pey mıldixu kenenu wardonu şonu dewdayxu...

Estonıkeymazi ewta qedinaaa..

azad_26

Re: Mongaya Çar

Mesajgönderen admin » Pzr Mar 07, 2010 5:15 pm

zaf zaf spas,u têbêrik zaf weşi biya estonikay,tu
Wêngu Rêngî Hêrîdonî
Kullanıcı avatarı
admin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Dön hikaye/estonik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir