Heridanın Avcılarından "MUSTAFA AKGÜNDÜZ" Vefat eti

heridan ve çevresi taaziye ve benzeri haber bölümü

Heridanın Avcılarından "MUSTAFA AKGÜNDÜZ" Vefat eti

Mesajgönderen admin » Cmt Ağu 20, 2011 2:53 pm

Resim

Heridanın avcılarından ve eski SSK hastahanesi emeklisi "MUSTAFA AKGÜNDÜZ"( mısfay'i sofi zilf'i mehmediy'î) Vefat eti. Uzun süredir yakalandığı ve mücadele etiği halk dilinde şeker hastalıgı olarakta bilinen"Diabet Pankreas" hastalıgı yanısıra bu hastalıgın zamanla bereberinde getirdigi diger birkaç hastalıkla mücadele etmek zorunda kalmıştı. yaklaşık iki yıldan bu yana inanılmaz bir şekilde bir çok hastalıkla mücadele etmeye çelıştı ve bunların yanısıra son nefesini verene dek hiç bir zaman mücadeleci iradesinden vazgeçmedi.Kendisiyle evinde son görüşmermizde şu anlamlı cümleleri kurmuştu.

Ölüm geldiyse hoş gelmiş .Er veya geç mutlak herkes için bu ölüm yolu açıktır.Bazı kişilerin yani benim gibiler öylesine bir duygu içindelerki aldığımız her nefeste ölümü hissederiz ve ölümün insana nekadar yakın olduğunu daha iyi hissederiz işte bu yüzden şahsım adına yüce allaha olan güvenim sayesinde ölüme hoş geldin diyorum. Baki olan yüce Rabimizdir.

Ve nihayet okadar sözünü etiği sonsuza yolculuk zamanı gelmiş gibiydi neden derseniz? keko musatafanın onca hastalık süresi boyunca hiç bir zaman o kötü sancıları ve ağrıları çekmemişti ve bu konuda diğer benzer hastalara göre keko mustafa çok daha şanslıydı çünkü hiç öylesine çok derin sancıları ve ağrıları olmamıştı.
Ancak 18-08-2011-perşembe günü sabah saatlerinden itibaren aniden başlayan çekilmez derecedeki sancılar keko mustafayı çok derinden etkiliyordu her sancının feryadı sanki kulakverenin ciğerinden bir parça alır gibiydi.
Dicle ünversitesi onkoloji bölümünde kendi çocuğu olan çiçeği burnunda Dr. Engin Akgündüz ve serviste görevli diger görevli Dr. keko mustafanın sancılarını bir türlü dindiremediler.
Bu çekilmez ağrılar ve ilet sancılar bütün tıbi müdahalelere rağmen yaklaşık 30 saat boyunca hiç dinmedi.

19-08-2011-cuma günü saat:11.30 gösteriyordu ki keko musafa hayata gözlerini sonsuzadek kapatı bu bizimle olan sonsuzadek bir Veda idi.

sevgili köylümüz merhum musatafa akgündüzü sonsuz yolculuguna doğduğu topraklar olan heridanda definedilmek üzere başata aile efretı,akrabaları, köylülerimizin ve merhumun çok sevdigi avcı arkadaşları tarafından bir konvoy eşliğinde heridan köyümüze getirilerek defin edildi.

Merhumun cenazesi defin edilirken.Tonekrag ve Cilbeni mezra sakinlerimiz, komşu köylülerimiz,ve Dicle ilçemiz belediye başkanı sayın" Mustafa Uyguner" ve BDP ilçe başkan sayın" Şefik Birkan" ve teşkilatta görevli diger arkadaşları hazır bulundular

Biz heridan.com ailesi olarak başta merhumun kederli ailesi ve yakın akrabalarına ve avcı arkadaşlarına baş sağlığı diliyor
ve bu metanetli günlerini eniçten dileklerimizle paylaşır herhum keko mustafaya yüce rabimizden bu müberek ramazan ayında tüm rahmetni,merhamet dolu sevgisini keko mustafdan esigemesin inşallah .MEKANIN CENNET OLSUN.
Wêngu Rêngî Hêrîdonî
Kullanıcı avatarı
admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
 
Mesajlar: 211
Kayıt: Çrş Oca 28, 2009 11:30 pm
Konum: yönetici

Re: Heridanın Avcılarından "MUSTAFA AKGÜNDÜZ" Vefat eti

Mesajgönderen azad_26 » Sal Eki 25, 2011 7:08 am

Humay rehmaxu peyku
azad_26
 
Mesajlar: 128
Kayıt: Cmt Şub 07, 2009 10:11 am


Dön taaziye dea bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron